Coraz więcej ludzi wciąga się w ciekawe i wspaniałe hobby – postcrossing! Czym właściwie jest postcrossing i na czym ta zabawa polega? Jak zacząć?
To hobby o dziwnej nazwie, to nic innego jak tradycyjne wysyłanie pocztówek. Dzięki temu projektowi można wysyłać i dostawać pocztówki z całego świata, a także nawiązywać znajomości z ludźmi z egzotycznych krajów.
Niektórym początkującym zasady tej zabawy mogą wydać się odrobinę skomplikowane, jednakże nie ma się czym martwić, bo to naprawdę proste. Najpierw należy zarejestrować się na stronie. Po wszystkich formalnościach należy kliknąć „send a postcard” i w ten sposób system losuje nam osobę, do której mamy wysłać kartkę. Każda kartka ma własne i unikatowe ID, które należy napisać na wysyłanej pocztówce. Kiedy nasza kartka dotrze do odbiorcy, ten za pomocą tego ID ją rejestruje. W momencie kiedy system zapisze, że Twoja kartka dotarła do odbiorcy, ktoś inny losuje Ciebie i możesz zacząć oczekiwać na kartkę z jakiegoś odległego zakątka!
Jeśli nie wiesz jaką kartkę masz wysłać albo co napisać to uważnie przeczytaj opis profilu osoby, do której wysyłasz kartkę, bo często są tam podane jej preferencje. Jeżeli takowych nie ma to masz wolną rękę, wysyłaj co tylko chcesz i pisz co chcesz.
To zdecydowanie jest hobby dla osób ciekawych świata, takich, które lubią poznawać inne kultury. Dzięki temu można zdobyć pocztówki z miejsc, które chce się zwiedzić, na przykład z Machu Picchu. Także nie zastanawiaj się dłużej i do dzieła, niech te małe kartoniki przeniosą Cię w odległe zakątki świata!

1 Comment

Dodaj komentarz