Pandemia zdominowała większość dziedzin naszego życia i zmusiła nas do całkowitej zmiany naszej codzienności. Dziś bardzo ciężko jest podjąć nowe hobby, zwłaszcza jeśli jest ono związane z częstym wychodzeniem z domu. Sportów praktycznie nie da się uprawiać w przeznaczonych do tego do tej pory, a nawet dostęp do specjalistycznej wiedzy jest ograniczony. Ale nie są to przeszkody, których nie da się przeskoczyć.

Najważniejsza sprawa: nie inwestuj w sprzęt specjalistyczny, dopóki nie będziesz pewny, że będziesz go używać. Przez pandemię nie mamy możliwości sprawdzenia, czy sport albo inne hobby nam się podoba, bo nie mamy za bardzo możliwości ćwiczenia go pod okiem doświadczonej osoby, a zajmowanie się nim na własną rękę nie jest na początku najlepszym pomysłem. Zanim wydamy małą fortunę na profesjonalne wyposażenie, przetestujmy, czy hobby na pewno nam pasuje, a więc niestety poczekajmy, aż znowu będziemy mogli ćwiczyć w kontrolowanych warunkach u boku kogoś doświadczonego.

To, że nie możesz ćwiczyć, nie oznacza od razu, że możesz tylko siedzieć w domu przed telewizorem i czekać, aż w końcu coś otworzą. Poza praktyką niezmiernie ważna jest wiedza, a tej nie nabędziemy, jeśli porządnie nad tym nie przysiądziemy. Jeśli masz czas i myślisz o nowym hobby, to dowiedz się na jego temat wszystko, co tylko może okazać się przydatne. Możesz korzystać z internetu, książek albo wiedzy doświadczonych znajomych. Jeśli tylko masz taką możliwość, postaraj się dołączyć do społeczności zajmującej się danym tematem. Dzięki temu znacznie szybciej wszystko opanujesz.

Nie wmawiaj sobie, że nie masz czasu albo nie możesz zacząć, bo otacza Cię pandemia. Przecież nie wszystkie hobby wymagają od nas wychodzenia na dwór albo spotykania się twarzą w twarz z instruktorem. Jeśli tylko masz możliwość ćwiczenia w domu, to zacznij to robić. Jeśli siedzisz teraz w domu, nie tracisz czasu na dojazdy i zwyczajnie zaczynasz się nudzić, to nie pozwól sobie zmarnować takiej szansy. Rozwijanie siebie w czasie pandemii to najlepszy sposób na przetrwanie jej w jak najlepszej kondycji i rozpoczęcie życia w nowym świecie z lepszym nastawieniem.